Початкова ланка



В Запорізькій області триває проект «Вчимося жити разом»  у початковій  школі. 
Вчителя початкових класів вражають своєю активністю, завзятістю, творчістю. Ми вдячні всім за зворотній зв’язок та небайдужість до проблем дітей, які опинилися у зоні конфлікту. Ми отримали зворотній зв'язок і від батьків, які вважають за необхідне формувати та розвивати у дітей життєво важливі навички.





До ЗОІППО  надійшли друковані матеріали: посібник для вчителя, практикум для учнів, програма - все в одному екземплярі на школу (початкова ланка). Матеріали можна отримати за адресою вул.Незалежної України 57а, к.41.

Перед тим, як забирати матеріали дзвоніть на кафедру 233-40-83 або моб.0980255525; 0959426326, щоб ми могли домовитися про зустріч.


Зверніть увагу на оновлений посібник «Вчимося жити разом» у початковій ланці.

Програму з розвитку соціальних навичок учнів початкової школи у курсі Вчимося жити разом. «Основи здоров’я», Посібник для вчителя з розвитку соціальних навичок у курсі «Основи здоров’я» (початкова школа), Практикум для учнів з розвитку соціальних навичок у курсі «Основи здоров’я» (початкова школа) та додаткові посилання можна завантажити за посиланням  


ТОТ для регіональних тренерів проекту "Вчимося жити разом"



 16-20 травня 2016 року у Києві відбувся тренінг для регіональних тренерів «Методика викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в рамках предмету «Основи здоров’я» в початковій школі на засадах розвитку життєвих навичок. На ньому були присутні представники п’яти областей, де впроваджується цей проект. Від Запорізької області у тренінгу взяли участь Афанасьєва Тетяна Олександрівна – к.психол.н., доцент кафедри менеджменту освіти та психології  КЗ «ЗОІППО» ЗОР, та вчителі початкових класів області: Андрієвська-Друзь Марина Вікторівна (м. Запоріжжя, Гімназія №31), Тільчарова Наталія Олександрівна (м.Вільнянськ, Вільняннська гімназія «Світоч»), Молокова Ірина Петрівна (м.Бердянськ, Бердянська гімназія №3 "Сузір'я") Гарбажій Ірина Миколаївна (м.Мелітополь, ЗОШ №24), Ткаченко Яна Андріївна (м.Токмак ЗОШ №1).
У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом та методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів. Також були вибірково апробовані уроки-тренінги для учнів початкових класів з означеного курсу, обговорені пропозиції і рекомендації щодо удосконалення розробок занять, окреслені вимоги до процесу і результатів підготовки педагогів у регіонах. 
Після успішного навчання педагоги готові передавати надбані знання та досвід. Впродовж червня вони підготовлять 150 вчителів початкової ланки базових  навчальних закладів Запорізької області. 

Фотоальбом


Тренінг 1.  31.05.- 02.06.2016 року (м.Токмак)

2 червня успішно закінчився триденний тренінг з методики викладання тренінгового курсу "Вчимося жити разом" для вчителів початкових класів, який проходив у Токмацькій загальноосвітній школі № 1 Запорізької області. Доброзичлива атмосфера, яка панувала під час проведення тренінгу заохочувала вчителів до активної і продуктивної діяльності. Всі учасники вже з нетерпінням чекають початкку нового навчального року, щоб почати впроваджувати уроки-тренінги та висловлюють велику подяку організаторам цього проекту , вважають , що він повинен мати своє продовження.
Тренери: Гарбаджій Ірина Миколаївна та Ткаченко Яна Андріївна

           Фотоальбом

Тренінг 2. 01.06-03.06.2016 року (ЗОІППО, м.Запоріжжя)

З 01 по 03 червня 2016 року у Запорізькому інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг у межах підготовки вчителів базових навчальних закладів Запорізької області до впровадження проекту "Вчимося жити разом" для вчителів початкової школи. У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом та методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів. 
Тренери: Афанасьєва Тетяна Олександрівна (к.психол.н, доцент кафедри менеджменту освіти та психології, координатор проекту «Вчимося жити разом» в частині ООЖН за напрямком «початкова школа» у Запорізькій області) та Тільчарова Наталія Олександрівна (вчитель початкових класів Вільнянської гімназії «Світоч», регіональний тренер).
Враження тренерів про роботу на тренінгу
Три дні промайнули непомітно. Завдяки зацікавленості і активності учасників нам вдалося розглянути теоретичні основи вікових особливостей школярів початкової ланки, з’ясувати особливості впровадження проекту у школі, поділитися досвідом проведення тренінгу, провести супервізію. Протягом тренінгу виникало багато питань, на які нам вдалося відповісти. Це безсумнівно свідчить про зацікавленість вчителів у впровадженні проекту «Вчимося жити разом». Вчителі, які пройшли навчання з нетерпінням чекають осені, для втілення проекту у шкільне життя.
Ми вдячні учасникам тренінгу за теплу і доброзичливу атмосферу, за активність і зацікавленість. Чекаємо на подальшу співпрацю!

          Фотоальбом
Відео
Відгуки учасників тренінгу

                              Тренінг 3. 06.06-08.06.2016 року (м.Мелітополь)

З 6 по 8 червня пройшов регіональний тренінговий курс за методикою "Вчимося жити разом" для вчителів початкових класів в м. Мелітополі Запорізької обл. Всі учасники отримали не лише необхідні знання та вміння, але й нові враження, досвід. А головне - знайшли однодумців, які з вересня впроваджуватимуть такий необхідний та цікавий проект у своїх школах!
Тренери: Гарабажій Ірина Миколаївна та Молокова Ірина Петрівна









      Тренінг 4. 08.06-10.06.2016 року (м.Запоріжжя)


З 08 по 10 червня 2016 року на базі ЗОШ №31 відбувся тренінг у межах підготовки вчителів базових навчальних закладів Запорізької області щодо впровадження проекту "Вчимося жити разом" в початковій школі. У процесі роботи педагоги освоювали курс «Вчимося жити разом». Теоретичні знання трансформувалися у навички, впродовж трьох днів учасники ділилися своїм досвідом, допомагали колегам та давали зворотній зв'язок тренерам-вчителям, які проводили уроки. 
Тренери: Афанасьєва Тетяна Олександрівна та Андрієвська-Друзь Марина Вікторівна
Враження тренерів про роботу на тренінгу
Ми раді, що закінчуючи тренінг  у вчителів блищали очі, які були сповнені натхненням, зацікавленістю і готовністю до впровадження проекту . Кожен учасник мав можливість провести рефлексивний аналіз та отримати зворотній зв'язок від колег і нас (тренерів). Ми враженні творчими здібностями наших часників, серед яких ми побачили талановитих актрис, художників . Дякуємо нашим фотографам, Лерам, які професійно відобразили емоції, настрій всіх учасників.

Дякуємо всім учасникам за створення доброзичливої атмосфери та активну роботу. До нових зустрічей!



Відео

                                  Тренінг 5. 14.06-16.06.2016 року (м.Запоріжжя)


З 14 по 16 червня 2016 року у Запорізькому інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся триденний регіональний тренінг для вчителів початкових класів з методики викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в рамках предмету «Основи здоров’я» на засадах розвитку життєвих навичок. Вчителі залюбки спробували себе в ролі тренерів та проявили свою активність, творчість і продуктивність. Також мали можливість стати учнями початкових класів та поринути в дитинство. На тренінгу тривала атмосфера співпраці та порозуміння.
Тренери: Тільчарова Наталія Олександрівна  та Андрієвська-Друзь Марина Вікторівна


                                   Тренінг 6. 13.06-15.06.2016 року (м.Бердянськ)

З 13.06. по 15.06.2016 р. у м.Бердянськ  у Бердянській гімназіії № 3 «Сузір′я» Бердянської міської ради Запорізької області відбувся тренінг у межах підготовки вчителів базових навчальних закладів Запорізької області до впровадження проекту "Вчимося жити разом" в початковій школі. У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом та методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів. з методики викладання тренінгового курсу "Вчимося жити разом" для вчителів початкових класів. Доброзичлива атмосфера, яка панувала під час проведення тренінгу заохочувала вчителів до активної і продуктивної діяльності, адже всі учасники отримали не лише необхідні знання та вміння, але й нові враження, досвід та  з нетерпінням чекають початку нового навчального року, щоб впроваджувати такий необхідний та цікавий проект у своїх школах. Усі учасники також  висловили велику подяку організаторам цього проекту та вважають, що він повинен мати своє продовження.


                                             Тренінг 7. 22.06-24.06.2016 року (м.Запоріжжя)



З 22 по 24 червня 2016 року у Запорізькому інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся додатковий тренінг у межах підготовки вчителів базових навчальних закладів Запорізької області до впровадження проекту "Вчимося жити разом" для вчителів початкової школи, які не мали можливість своєчасно пройти тренінг. У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом та методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів. 

Тренер: Афанасьєва Тетяна Олександрівна

Фотоальбом

5 коментарів:

  1. Сегодня закончились наши занятия ,которые проводили Ткаченко Яна Андреевна и Гарбажий Ирина Николаевна .Получили огромное удовольствие от работы в группе. Большое спасибо за новые знания и материал для работы с детьми!

    ВідповістиВидалити
  2. Спасибо нашим тренерам Афанасьевой Татьяне Александровне и Тильчаровой Наталье Александровне за полученные новые знания и практические навыки по проведению тренингов проекта "Вчимося жити разом".

    ВідповістиВидалити
  3. Очень необходимый и актуальный проект. Спасибо нашим тренерам Афанасьевой Татьяне и Тильчаровой Наталье за то, что за три дня тренингов узнала много нового, вспомнила давно забытое, захотела провести уроки - тренинги в своём классе, получила массу позитивных эмоций.

    ВідповістиВидалити
  4. Хочется сказать огромное спасибо тренерам,Тильчаровой Наталье Александровне и Андреевской-Друзь Марине Викторовне ,за мастерство,за профессионализм. Участникам тренинга спасибо за комфортный микроклимат.В своей работе обязательно буду применять уроки-тренинги,и делиться опытом со своими коллегами в своей школе.Ведь мастерство учителя повышается от того насколько он хочет сам себя усовершенствовать.

    ВідповістиВидалити